Letní aktivity v okolí Penzionu Lion

Hora Sněžka

Na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastější výchozí bod je v Peci pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky.

Rozhledna Hnědý vrch 

Pec pod Sněžkou - z vyhlídkové terasy uvidíte úchvatná panoramata hlavního krkonošského hřebene. Rozhledna je umístěna v nadmořské výšce 1.207m nad mořem a nachází se nedaleko výstupní stanice sedačkové lanové dráhy. Přístupná je od června do října, denně od 9hod do 16hod v závislosti na provozu lanovky.

Rozhledna Černá hora 

Janské lázně je původní sloup lanové dráhy ve vzdálenosti 100m od horní stanice současné lanovky. Na konstrukci rozhledny je umístěna panoramatická kamera, která každé ráno od 8.00hod na programu ČT2 informuje o počasí v regionu.

Obří důl 

Údolí ledovcového původu s morénami, roklemi, vodopády, vzácnými květinami a hmyzem. Důlní dílo Kovárna – tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky – 250m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a vyzkoušet si práci středověkých havířů.

Herní krajina Pecka 

U lanovky Velká Úpa – Portášky. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor.

Půjčovna koloběžek SkiResort Live

Najdete ji u dolní i horní stanice lanovky Portášky.

Bobová dráha v Peci pod Sněžkou 

Areál sportovních aktivit Dětský park Kabinka 

Pro rodiny s dětmi vede z Pece do Velké Úpy pohodová stezka Krakonošova zpovědnice.

V průběhu cesty najdete 8 herních zastaveních – zahrajete si piškvorky, lodě, vyřešíte žabí bludiště či hlavovam. Putování začíná u penzionu Alena ve Velké Úpě a končí na dětském hřišti.

Na vrchol Sněžky stezkou horských nosičů

Netradiční výstup na Sněžku po cestě, kterou chodili horští nosiči. Turisté si mohou vypůjčit ve Velké Úpě v Hospodě horských nosičů pravou krkonošskou dřevěnou krosnu upevnit na ni svůj batoh a vystoupat po sedmikilometrové trase na vrchol Sněžky.

Happy Hill– Pec Pod Sněžkou

Lanové centrum pro děti a dospělé (Monkey Park). 

Krkonošské cyklobusy

Od začátku června do konce září můžete využít Krkonošské cyklobusy. Zastávka je nedaleko našeho penzionu!

  • www.krkonose.eu/cs/cyklobusy
Penzion Lion v Peci pod Sněžkou hodnocení